historia

Pracownia jubilerska "Korsak" powstała w 1978 roku. Po kilku latach pracy jako projektant w państwowym zakładzie jubilerskim Antoni Korsak postanowił rozpocząć działalność na własny rachunek. Pierwsza siedziba mieściła się przy ulicy Bema 89, od połowy lat osiemdziesiątych przy Waszyngtona 18, a od 1990 roku w obecnym miejscu pracy przy Rynku Kościuszki 5A, w samym centrum Białegostoku. W 1990 roku naukę zawodu rozpoczął syn Antoniego- Piotr, mistrz w zawodzie złotnik-jubiler, a w 2009 wnuk Mateusz. Tak więc już trzecie pokolenie Korsaków poznaje tajniki zawodu jubilera.

Oprócz projektowania, wykonywania i napraw biżuterii zajmujemy się również szkoleniem uczniów w zawodzie złotnik-jubiler. Przez ponad 30 lat wykształciliśmy prawie 20 czeladników i mistrzów w naszym zawodzie, z kórych większość prowadzi własne firmy.

Od samego początku działalności jesteśmy członkiem Cechu Rzemiosł Różnych, a Antoni Korsak od 20 lat jest przewodniczącym komisji egzaminacyjnej w zawodzie złotnik-jubiler. Nasze wyroby wielokrotnie brały udział w wystawach krajowych, jak i zagranicznych. Biżuteria z naszej pracowni jest noszona przez kobiety na wszystkich kontynentach świata.